تزریق ژل به صورت و بدن، یکی از بهترین روش‌ها برای فرم‌دهی، حجم‌دهی و رفع ایرادات جزئی صورت و بدن است. اما بعد از تزریق ژل، لازم است از مراقبت‌های بعد از تزریق آگاه شوید و آنها را به درستی رعایت نمایید. یکی از این نکات مراقبتی، مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل است.

از این رو تصمیم گرفتیم این مطلب از وبلاگ ملینیک را به بیان توضیحات درباره سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل اختصاص بدهیم. اگر شما هم یکی از مصرف کنندگان سیگار هستید و قصد تزریق ژل دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

همچنین اگر در این زمینه با سوال دیگری رو به رو هستید و یا مایلید در مورد تزریق ژل صورت و تزریق ژل بدن مشاوره رایگان دریافت نمایید، با شماره 09120746278 با مرکز زیبایی ملینیک تماس بگیرید.

بایدها و نبایدهای مصرف سیگار بعد از تزریق ژل

در مقاله مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گفتیم که به مدت یک هفته بعد از تزریق، مصرف نوشیدنی‌های الکلی، سیگار و دخانیات ممنوع است. چرا که مصرف دخانیات و کشیدن سیگار و قلیون، مواد شیمیایی سمی وارد بدن میکند و علاوه بر این سطح اکسیژن خود را کاهش می‌دهد.

بایدها و نبایدهای مصرف سیگار بعد از تزریق ژل

این مساله روند بهبود ناحیه تزریق را با کُندی رو به رو می‌کند و دوره نقاهت را طولانی‌تر می‌کند. بعلاوه اینکه احتمال بروز عفونت در بدن را افزایش می‌دهد.

 به ویژه اگر تزریق ژل لب انجام داده باشید، بخار ناشی از مصرف دخانیات، ممکن است باعث ایجاد التهاب و سوزش در سطح لب شود. نکته بسیار حائز اهمیت این است که در زمان کشیدن سیگار، قلیون یا هر نوع ماده دود زا، لب‌ها به طور مکرر منقبض شده و فشاری بر لب وارد می‌شود که می‌تواند باعث حرکت ژل و عدم قرینگی در دو طرف لب‌ها شود.

منظور از مصرف دخانیات، لزوما سیگار و قلیون نیست، بلکه هرگونه اکسسوری دود زا مانند پاد و ویپ نیز می‌تواند باعث بروز عوارضی مانند تورم، کبودی و عفونت شود.

عوارض ناشی از مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل

در بخش قبلی درباره دلایل عدم مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل صبحت کردیم. اما اگر بخواهیم لیست کاملی از عوارض مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل در اختیار شما قرار دهیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کاهش سطح اکسیژن خون
  • طولانی تر شدن دوره نقاهت
  • کُند شدن روند بهبود کبودی
  • التهاب، قرمزی و کبودی ناحیه تزریق
  • فشار بر لب ها هنگام کشیدن سیگار و قلیون
  • بروز عفونت‌های پوستی در ناحیه تزریق و نواحی دیگر بدن
عوارض ناشی از مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل

مواردی که به آنها اشاره کردیم برخی از عوارض احتمالی است، بدن هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و ممکن است مشکلات دیگری نیز برای شما رخ دهد. از این رو لازم است حتماً مصرف سیگار و دخانیات را به مدت یک هفته کنار بگذارید.

جمع بندی و نتیجه‌گیری

در این مطلب درباره بایدها و نبایدهای مصرف سیگار و دخانیات بعد از تزریق ژل صبحت کردیم و لیست کاملی از عوارض جانبی مصرف این موارد را در اختیار شما قرار دادیم.

امیدواریم که مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است این مطلب را با دوستانی که قصد تزریق ژل دارند و دخانیات مصرف می‌کنند به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه با پرسشی رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این نوشته با ما همراه بودید. تا مقاله‌ای دیگر بدرود.