جراحی مجدد یا ترمیم جراحی زیبایی لب، عملی است که در آن جراح با استفاده از روش‌های مختلف، شکل و اندازه لب را بعد از عمل اولیه زیبایی لب ، تغییر می‌دهد. این عمل معمولاً برای افرادی انجام می‌شود که از نتیجه جراحی اولیه خود راضی نیستند یا به دلایل مختلف نیاز به بازسازی لب دارند. در این مقاله به بررسی برخی از دلایل نیاز به ترمیم جراحی زیبایی لب پرداخته و اینکه اصولا جراحی ترمیم عمل زیبایی لب چگونه و چه زمانی انجام می‌شود.

اگر در گذشته عمل سانترال لب انجام داده اید و در حال حاضر بنا به دلایلی از عمل خود رضایت کافی ندارید، میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با شماره تلفن 09120746278 تماس بگیرید و گام مهمی در زمینه زیباتر شدن لب‌های خود بردارید.

در چه مواردی ترمیم جراحی زیبایی لب لازم است؟

دلایل نیاز به ترمیم عمل زیبایی لب

عمل مجدد یا جراحی ترمیم عمل زیبایی لب زمانی انجام می‌شود که نتیجه عمل اولیه رضایت بخش نبوده و نیاز به اصلاح داشته باشد. دلایل مختلفی برای نیاز به عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب وجود دارد، از جمله:

 • عدم رضایت از نتیجه عمل اولیه

این مورد شایع‌ترین دلیل نیاز به عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب است. ممکن است زیباجو از شکل، اندازه، یا حجم لب‌های خود بعد از عمل راضی نباشد.

 • عوارض جانبی عمل اولیه

در برخی موارد، عمل زیبایی لب ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که نیاز به اصلاح را ضروری کند. برخی از عوارض جانبی شایع عمل زیبایی لب که ممکن است نیاز به عمل مجدد یا ترمیم داشته باشند عبارتند از:

 • عدم تقارن لب‌ها
 • اسکار یا زخم
 • تغییر رنگ لب‌ها
 • کاهش حساسیت لب‌ها
 • عفونت

این عوارض ممکن است به‌دلایل مختلفی اتفاق افتاد. از کیفیت انجام عمل گرفته تا مراقبت‌های بعد از عمل و شرایط جسمی و سلامت بیمار می‌توانند از عوامل این عوارض باشند.

 • آسیب دیدگی لب بعد از عمل اولیه

در برخی موارد، لب‌ها بعد از عمل زیبایی ممکن است آسیب ببینند. این آسیب دیدگی ممکن است بر اثر ضربه، تصادف، یا سایر عوامل ایجاد شود.

درنتیجه مواردی مانند عدم تطابق لب‌ها با سایر قسمت‌های صورت، آسیب به عصب‌ها و عضلات لب، تغییرات طبیعی ناشی از پیری و رضایت نداشتن از شکل یا حجم لب هریک می‌توانند از دلایل موثر در جراحی ترمیم عمل زیبایی لب باشند.

جراحی مجدد چه تفاوتی با جراحی اولیه دارد؟

عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب معمولا پیچید‌ تر از عمل اولیه است. این امر به دلیل وجود بافت اسکار از عمل اولیه است که می‌تواند انجام جراحی را دشوارتر کند. علاوه بر این، ممکن است نیاز باشد که جراح تغییرات بیشتری در لب‌ها ایجاد کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

تفاوت جراحی مجدد با جراحی اولیه

تفاوت‌های کلیدی بین عمل اولیه و عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب عبارتند از:

 • موقعیت برش

جراحی مجدد یا ترمیم جراحی زیبایی لب، ممکن است شامل برش‌های کوچک، خارج کردن بافت اضافه، جابجایی بافت‌های لب و دوختن زخم باشد. این عمل معمولا تحت بیهوشی موضعی و در مطب جراح انجام می‌شود.

 • مدت زمان جراحی

عمل مجدد یا ترمیم معمولا طولانی‌تر از عمل اولیه است. این امر به دلیل نیاز به انجام تغییرات بیشتر در لب‌ها است.

 • مدت زمان بهبودی

بهبودی از عمل مجدد یا ترمیم معمولا طولانی‌تر از عمل اولیه است. این امر به دلیل وجود بافت اسکار از عمل اولیه است که می‌تواند روند بهبود را کندتر کند.

باید اضافه کرد که زمان بهبود بعد از جراحی مجدد یا ترمیم، بستگی به نوع و حجم عمل دارد. در بعضی موارد، ممکن است چند هفته طول بکشد تا لب ها به حالت طبیعی خود برگردند.

عوامل تاثیرگذار بر نیاز به جراحی مجدد لب

عوامل تاثیرگذار بر نیاز به جراحی مجدد لب

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر احتمال نیاز به عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب تأثیر بگذارند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • تجربه جراح

جراحان باتجربه تر معمولا نتایج بهتری را در عمل زیبایی لب به دست می‌آورند و احتمال نیاز به عمل مجدد یا ترمیم را کاهش می‌دهند.

 • شرایط جسمی بیمار

افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی هستند، مانند بیماری‌های قلبی یا دیابت، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی عمل زیبایی لب قرار داشته باشند.

 • رعایت مراقبت های بعد از عمل

عدم رعایت مراقبت‌های بعد از عمل می‌تواند خطر عوارض جانبی و نیاز به عمل مجدد یا ترمیم را افزایش دهد.

اگر در مورد نیاز به عمل مجدد یا ترمیم عمل زیبایی لب خود سوالی دارید، باید با جراح خود مشورت کنید. جراح می‌تواند با ارزیابی وضعیت لب‌های شما، بهترین گزینه درمانی را توصیه کند.

سخن پایانی

درنتیجه جراحی مجدد یا ترمیم جراحی زیبایی لب، تفاوت‌های مهمی با جراحی اولیه دارد. برخلاف جراحی اولیه که هدف آن بهبود زیبایی لب است، جراحی مجدد یا ترمیم هدف آن رفع مشکلات و نقص‌های پس از جراحی اول است. در جراحی مجدد یا ترمیم، جراح باید با چالش‌های بزرگتر و پوست و بافت‌های آسیب دیده‌تر کار کند. به همین دلیل، جراح باید دارای تجربه و مهارت بالایی باشد. همچنین، قبل از جراحی مجدد یا ترمیم، باید از وضعیت لب‌ها، انتظارات و اهداف خود مطمئن شوید و با جراح خود مشورت کنید.

امیدواریم که مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی درباره جراحی ترمیم عمل زیبایی لب در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است، این مقاله را با دوستانی که از عمل خود رضایت ندارند، به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که در این زمینه پرسشی دارید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت ممکن توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. تلاش تیم تولید محتوای مرکز زیبایی ملینیک این است که به روزترین مطالب حوزه پزشکی زیبایی را به آگاهی شما دوستان عزیز برساند. تا مقاله‌‎ای دیگر بدورد.