خط غم، از جمله خطوطی است که وقتی روی صورت ظاهر می‌شود، همانطور که از نامش پیداست شما را غمگین و ناراحت نشان می‌دهد. اما خبر خوب این است که با تزریق ژل خط غم می‌توانید خط غم را از بین ببرید و از عمیق‌تر شدن آن جلوگیری کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که آنچه نتجه تزریق را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد، آگاهی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم و رعایت آنهاست.

از این رو تصمیم داریم در این مطلب لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم را در اختیار شما قرار بدهیم و شما را از مزایای رعایت این نکات و عوارض عدم توجه به آنها آگاه کنیم. پس برای آگاهی از این موارد، لازم است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

همچنین اگر در زمینه تزریق ژل خط غم و یا مراقبت‌های بعد از آن با سوال و چالشی رو به رو هستید، می‌توانید همین حالا با شماره تلفن 09120746278 تماس بگیرید و ضمن مطرح کردن سوالات خود، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تزریق ژل خط غم

در صورتی که در دو طرف چانه خود با خط نسبتاً عمیقی مواجه هستید که زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار داده است، به شما توصیه می‌کنیم که برای تزریق ژل خط غم اقدام نمایید.

تزریق ژل خط غم

برای این کار لازم است به پزشک مراجعه نمایید تا وضعیت صورت شما و میزان عمق خط غم را بررسی نماید. سپس در صورتی که تشخیص پزشک بر تزریق ژل خط غم باشد، ناحیه مورد نظر با مداد مخصوص علامت‌گذاری می‌شود و مقداری مواد بی‌حسی در این قسمت اعمال می‌شود تا در طول فرآیند تزریق، دردی احساس نکنید.

پس از بی‌حس شدن ناحیه چانه، مقدار ژل مورد نیاز به این قسمت تزریق می‌شود. فرآیند تزریق ژل خط غم حدوداً 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد و پس از آن پزشک لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم را در اختیار شما قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید که رعایت این نکات کمک می‌کند که بهترین نتیجه را از تزریق بگیرید.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم

 • حداقل به مدت 4 تا 6 ساعت پس از تزریق ژل خط غم، نباید دراز بکشید و یا بخوابید.
 • به مدت 24 ساعت پس از تزریق ژل، نباید در این قسمت از صورت، از لوازم آرایشی مانند کرم، کرم پودر، پنکک و موارد مشابه استفاده نمایید.
 • لازم است تا 6 ساعت پس از تزریق ژل خط غم، سر خود را به سمت پایین خم نکنید تا ژل در جای درست فیکس شود.
 • لازم است اولین شب پس از تزریق، به پهلو نخوابید تا ژل از جای خود حرکت نکند. برای کنترل حرکت ژل می‌توانید در طول شب از بالش‌های گردنی استفاده نمایید.
 • به هیچ‌عنوان ناحیه تزریق را ماساژ ندهید و دستکاری نکنید. این کار باعث حرکت ژل و ایجاد عدم قرینگی در دو طرف صورت می‌شود.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق ژل، نباید صورت خود را بشویید. همچنین از حمام داغ و سونا پرهیز کنید. چراکه هرگونه داغی باعث حل شدن ژل و افت کیفیت و ماندگاری آن می‌شود.
 • در روزهای اول بعد از تزریق ژل خط غم، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
 • ورزش حرفه‌ای، فعالیت‌های سنگین و جا به جایی اجسام سنگین، تا 72 ساعت پس از تزریق ژل خط غم ممنوع است.
 • نوشیدن آب به میزان کافی و به طور مرتب باعث می‌شود که ژل در جای درست و مناسب خود فیکس شود.
 • در هفته اول بعد از تزریق ژل خط غم، مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 • تا یک هفته قبل و بعد از تزریق ژل خط غم، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار ممنوع است.
 • در صورت مشاهده علائم غیرطبیعی، به پزشک مراجعه نمایید.

مزایای توجه به مراقبت های بعد از تزریق

در صورتی که نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل خط غم را جدی بگیرید و آنها را به درستی انجام دهید، دو مزیت پیش روی شماست:

 1. ژل تزریق شده بیشترین ماندگاری را در بدن شما خواهد داشت.
 2. بهترین نتیجه از فرآیند تزریق ژل خط غم را خواهید گرفت.
مزایای توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل خط غم

عوارض ناشی از عدم توجه به مراقبت های بعد از تزریق

در مقابل اگر نسبت به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم بی توجه باشید و آنها را جدی نگیرید، ممکن یکی یا همه موارد زیر برای شما رخ دهد:

 1. ژل حالت و خاصیت خود را از دست بدهد و آنطور که باید و شاید برای شما نتیجه نداشته باشد.
 2. ژل دفرمه شده و مجبور به تزریق آنزیم برای تخیله آن شوید.
 3. ژل از جای خود حرکت کند و عدم قرینگی در دوطرف صورت شما ایجاد شود.
 4. ژل ماندگاری و کیفیت خود را از دست بدهد و زودتر از زمان مورد انتظار، نیاز به ترمیم داشته باشد.

البته به یاد داشته باشید که ماندگاری ژل تزریق شده، به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به نوع و برند ژل تزریق شده، مقدار و حجم ژل تزریق شده، تکنیک استفاده شده برای تزریق و در نهایت متابولیسم بدن شما اشاره کرد. واقعیت این است که ماندگاری ژل در بدن افرادی که متابولیسم بالایی دارند، کمتر است.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مطلب درباره تزریق ژل خط غم و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم صحبت کردیم. لیست کاملی از مراقبت‌های بعد از تزریق در اختیار شما قرار دادیم و اشاره کردیم که رعایت نکات این لیست چه مزایایی برای شما دارد و عدم رعایت آنها ممکن است چه عوارضی به همراه داشته باشد.

امیدواریم مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی درباره مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط غم در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است این مطلب را با دوستانی که به تازگی تزریق ژل خط غم انجام داده اند به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه با پرسشی رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت ممکن توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، تا مقاله‌ای دیگر بدرود.