یکی از اقداماتی که چهره شما را زیبا، جذاب و کاریزماتیک می‌کند، تزریق ژل زاویه فک است. به ویژه افرادی که صورت آنها زاویه‌ای ندارد و مایلند یک چهره سینمایی و مدلینگ داشته باشند، تزریق ژل زاویه فک پیشنهاد می‌شود. اما این فرآیند، زمانی می‌تواند آنطور که باید و شاید نتیجه بخش باشد که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل فک به درستی رعایت شوند.

اما سوال اینجاست که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زاویه فک، چه تاثیری در نتیجه تزریق و برآورده شدن انتظارات شما دارد؟ در صورت عدم رعایت این نکات مراقبتی، چه مشکلات و عوارضی به وجود می آید؟ این‌ها سوالاتی هستند که قصد داریم در این مطلب به آنها پاسخ بدهیم. پس برای دانستن پاسخ این سوالات، می‌بایست تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

همچنین اگر در این زمینه با پرسش دیگری رو به رو هستید، میتوانید همین حالا با شماره تلفن 09120746278 با مرکز زیبایی ملینیک تماس بگیرید و ضمن مطرح کردن سوالات خود، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تزریق ژل زاویه فک

اشاره کردیم که برای داشتن چهره جذاب و کاریزماتیک، تزریق ژل زاویه فک، بهترین گزینه است. به ویژه آقایانی که مایلند چهره مردانه‌تری داشته باشند، می‌توانند به این گزینه جدی‌تر فکر کنند. برای این کار باید به پزشک مراجعه نمایید تا وضعیت چهره و انتظارات شما از نتایج تزریق ژل مورد بررسی قرار بگیرد.

تزریق ژل زاویه فک

سپس مقدار ژل مورد نیاز مشخص شده و پزشک کمی مواد بی‌حسی روی این ناحیه اعمال می‌کند تا در طول فرایند تزریق، دردی احساس نکنید. در نهایت پس از بی‌حس شدن، ژل در محل مورد نظر تزریق شده و توسط پزشک ماساژ داده می‌شود تا در جای خود قرار بگیرد و فیکس شود.

فرآیند تزریق ژل زاویه فک بین 15 الی 20 دقیقه زمان نیاز دارد و پس از اتمام کار، پزشک لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زاویه فک در اختیار شما قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که رعایت نکات و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زاویه فک، به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را از تزریق ژل بگیرید.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زاویه فک

اگرچه مهارت پزشک در تزریق و نوع و برند ژلی که تزریق کرده‌اید، تاثیر بسیار زیادی در نتیجه فرآیند تزریق دارد، اما آنچه تعیین‌کننده نتیجه نهایی تزریق ژل و برآورده شدن انتظارات شماست، مراقبت‌های بعد از تزریق ژل است که در ادامه لیستی از این نکات را در اختیار شما قرار داده‌ایم:

 • پس از تزریق ژل زاویه فک، لازم است به مدت 4 الی 6 ساعت از دراز کشیدن و خوابیدن خودداری کنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت پس از تزریق، در این ناحیه از لوازم آرایشی نظیر کرم و یا عطر استفاده نکنید.
 • شب اول پس از تزریق، به پهلو نخوابید و سر خود را صاف به سمت بالا قرار دهید، برای اینکار می‌توانید از بالش‌های گردنی استفاده کنید تا حرکات سر در طول شب کنترل شود.
 • بهتر است حداقل به مدت 6 ساعت پس از تزریق، سر خود را به سمت پایین خم نکنید تا ژل به درستی در جای مخصوص خود فیکس شود.
 • به هیچ عنوان محل تزریق ژل را خودسرانه ماساژ ندهید و دستکاری نکنید، چراکه اینکار باعث حرکت ژل و تغییر فرم آن خواهد شد.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق ژل زاویه فک، از شستن صورت خود با آب داغ، گرفتن دوش آب داغ و موارد مشابه خودداری کنید. هرگونه حرارت باعث حل شدن ژل و از بین رفتن آن خواهد شد.
 • ورزش حرفه‌ای و فعالیت‌های سنگین مانند جا به جایی اجسام را به مدت 72 ساعت کنار بگذارید.
 • به اندازه کافی آب بنوشید تا ژل فرم خوبی به خود بگیرد و در جای درست، تثبیت شود.
 • بهتر است در روزهای اول پس از تزریق، از مصرف غذاهای شور و پر نمک بپرهیزید.
 • حداقل یک هفته بعد از تزریق، مصرف الکل و نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات و سیگار را کنار بگذارید تا روند بهبود سریع‌تر طی شود.
 • در صورت مشاهده علائم غیرطبیعی، به پزشک مراجعه نمایید.

به یاد داشته باشید که آگاهی از این نکات و رعایت آنها به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را از تزریق به دست آورید.

مزایای توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

اگر مورادی که در بالا تحت عنوان مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در اختیار شما قرار دادیم را به درستی رعایت نمایید، با یک تیر دو نشان زده‌اید و دو مزیت پیش روی شماست:

 1. بهترین نتیجه را از تزریق ژل زاویه فک می‌گیرید و انتظارات شما از تزریق برآورده می‌شود.
 2. ژل تزریق شده بیشترین ماندگاری را روی صورت شما خواهد داشت و به سرعت نیاز به ترمیم ندارد.

عوارض ناشی از عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

در مقابل اگر مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زاویه فک را جدی نگیرید و به آنها بی توجه باشید، یک یا چند مورد از عوارض قابل پیش‌بینی زیر برای شما رخ می‌دهد:

 1. نتایج تزریق، قابل قبول نیست و انتظارات شما را برآورده نمی‌کند.
 2. ژل در ناحیه تزریق، تغییر تغییر فرم داده و مجبور هستید با تزریق آنزیم آن را خارج نمایید.
 3. ژل از جای خود حرکت کرده و عدم قرینگی در بینی و صورت شما ایجاد شده است.
 4. ژل ماندگاری لازم را ندارد و اثر آن کاهش پیدا کرده طوری که در مدت زمان کوتاهی پس از تزریق، مجبور به ترمیم باشید.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مطلب درباره تزریق ژل زاویه فک و مراقبت‌های بعد از تزریق صحبت کردیم و لیستی از این نکات مراقبتی در اختیار شما قرار دادیم. همچنین اشاره کردیم که توجه به این نکات چه مزایایی دارد و بی توجهی و عدم رعایت آنها، چه عوارضی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

امیدواریم که مطالعه این مطلب اطلاعات ارزشمندی در خصوص مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است این مطلب را با دوستانی که به تازگی تزریق ژل زاویه فک انجام داده‌اند به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه با پرسش دیگری رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید، تا مقاله‌ای دیگر بدرود.