برای داشتن یک چهره زیبا و کاریزماتیک، چانه خوش فرم یک اصل اساسی است. برخی افراد به طور طبیعی چانه خوش‌فرم و کشیده‌ای دارند، اگر شما جزو این افراد نیستید، نگران نباشید چرا که با تزریق ژل چانه، می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. اما تزریق ژل چانه به تنهایی کافی نیست، بلکه این کار هنگامی شما را به نتیجه مطلوب می‌رساند که مراقبت‌های بعد از تزریق را به درستی بدانید و آنها را رعایت کنید.

سوال اینجاست که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه چیست و چه تاثیری در نتیجه کار دارد؟ توجه به این مراقبت‌ها چه نتیجه‌ای دارد و بی توجهی به آنها چه عوارضی ممکن است به دنبال داشته باشد؟

اگر تا پایان این نوشته با ما همراه باشید ضمن اینکه لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه را در اختیار شما قرار خواهیم داد، پاسخ این سوالات را نیز برای شما توضیح می‌دهیم. پس تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

همچنین اگر در این زمینه با سوال دیگری رو به رو هستید، می‌توانید همین حالا با شماره 09120746278 با مرکز زیبایی ملینیک تماس بگیرید و ضمن مطرح کردن سوالات خود، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تزریق ژل چانه

همانطور که اشاره کردیم، تزریق ژل چانه، باعث افزایش زیبایی و تاثیرگذاری چهره شما خواهد شد. علاوه بر این، افرادی که چانه کوچکی دارند و یا اصطلاحاً گفته می‌شود که چانه ندارند، برای ایجاد تناسب و قرینگی چانه می‌توانند در این ناحیه ژل تزریق نمایند.

برای تزریق ژل چانه باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا وضعیت چانه شما مورد بررسی قرار بگیرد و درخواست‌ها و انتظارات خود را از تزریق ژل مطرح نمایید. سپس مقدار ژل مورد نیاز مشخص شده و مقداری ماده بی‌حسی در این ناحیه اعمال می‌شود تا در هنگام تزریق دردی احساس نکنید.

تزریق ژل چانه

در ادامه ژل در بخش چانه تزریق می‌شود و توسط پزشک به طور حرفه‌ای ماساژ داده می‌شود تا در جای مناسب قرار بگیرد. فرآیند تزریق ژل چانه تقریباً بین 10 تا 15 دقیقه زمان نیاز دارد و پس از اتمام کار، پزشک لیستی از مراقبت‌هایی که باید در روزهای بعد انجام دهید را در اختیار شما می‌گذارد. فراموش نکنید که رعایت این نکات باعث می‌شود بهترین نتیجه را تزریق ژل چانه بگیرید.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه

در بخش قبلی توضیح دادیم که تزریق ژل چانه به چه صورت انجام می‌شود و چه تاثیری روی چهره شما دارد. اما این بخش را به بیان نکات مراقبتی اختصاص دادیم تا بدانید که تزریق، پایان کار نیست و این مراقبت‌های بعد از تزریق است که نتیجه نهایی را مشخص می‌کند. لیست مراقبت‌های بعد از تزریق به شرح زیر است:

 • حداقل به مدت 4 تا 6 ساعت پس از تزریق از دراز کشیدن و خوابیدن پرهیز کنید.
 • به مدت 24 ساعت پس از تزریق، از لوازم آرایشی نظیر کرم، پنکک و یا موارد مشابه خودداری نمایید.
 • حداقل 6 ساعت پس از تزریق ژل چانه، سر خود را به سمت پایین خم نکنید و پایین نگیرید.
 • در صورت امکان تلاش کنید اولین شب بعد از تزریق را به پهلو نخوابید و در اطراف سر خود بالش قرار دهید تا حرکات سر کنترل شود.
 • ناحیه تزریق را دستکاری نکنید و ماساژ ندهید چرا که این کار باعث حرکت ژل و بروز عدم قرینگی در چانه می‌شود.
 • به مدت 24 ساعت پس از تزریق، از حمام داغ یا دوش آب داغ اجتناب کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری نمایید چرا که حرارت بالا باعث حل شدن ژل و از بین رفتن اثر آن خواهد شد.
 • فعالیت‌های سنگین، ورزش حرفه‌ای و جابه‌جایی اجسام سنگین را به مدت 72 ساعت تعطیل کنید.
 • به قدر کافی آب بنوشید تا ژل فرم خوبی به خود بگیرد و در جای مورد نظر تثبیت شود.
 • از مصرف غذاهای شور خودداری کنید و در مصرف نمک زیاده روی نکنید.
 • حداقل به مدت یک هفته بعد از تزریق، مصرف الکل و نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات و سیگار را کنار بگذارید تا روند بهبود سریعتر طی شود.

به یاد داشته باشید که این نکات به شما کمک می‌کند در درجه اول بهترین نتیجه ممکن را از فرآیند تزریق ژل چانه بگیرید و در درجه دوم ژل تزریق شده حداکثر ماندگاری را روی صورت شما داشته باشد.

نتیجه توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

اگر از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به طور کامل آگاه باشید و آنها را به درستی انجام دهید، دو مزیت پیش روی شماست:

 1. بهترین نتیجه ممکن از تزریق ژل چانه را به دست می‌آورید.
 2. ژل تزریق شده به چانه، بیشترین ماندگاری را خواهد داشت.

عوارض ناشی از بی‌توجهی به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

در مقابل اگر از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه آگاه نباشید و یا نسبت به آنها بی توجهی کنید، ممکن است یکی یا چند مورد از موارد زیر برای شما رخ دهد:

 1. ممکن است نتایج تزریق ژل، آنطور که باید ماندگاری نداشته باشد.
 2. ژل از جای خود حرکت کند و عدم قرینگی در صورت و در چانه رخ دهد.  
 3. در صورتی که نتیجه مطلوب حاصل نشود، مجبور به تزریق آنزیم برای خارج کردن ژل شوید.
 4. ممکن است انتظارات شما به درستی برآورده نشود و نتیجه مطلوبی از تزریق گونه نگیرید.

البته توجه داشته باشید که ماندگاری نتایج تزریق ژل چانه به عوامل دیگری از جمله نوع و برند ژل، تکنیک به کار گرفته شده برای تزریق، حجم ژل تزریق شده و از همه مهمتر متابولیسم بدن شما بستگی دارد.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مطلب درباره تزریق ژل چانه و مراقبت‌های بعد از تزریق صحبت کردیم و لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه در اختیار شما قرار دادیم. اشاره کردیم که توجه به نکات مراقبتی بعد از تزریق چه مزایایی دارد و بی توجهی به آنها می‌تواند چه عواقبی به دنبال داشته باشد.

امیدواریم مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی درباره مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است، این مطلب را با دوستانی که قصد تزریق ژل چانه را دارند و یا به تازگی این عمل را انجام داده اند، به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه با پرسش دیگری رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت ممکن توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این نوشته با ما همراه بودید، تا مقاله‌ای دیگر بدرود.