داشتن گونه‌های خوش‌فرم و برجسته، یکی از آرزوهای همه خانم‌هاست و انصافاً هم در زیباتر شدن فرم و حالت چهره تاثیر چشم‌گیری دارد. اما اگر گونه‌های شما برجسته نیست، می‌توانید با تزریق ژل گونه، یک کات زیبا روی صورت خود ایجاد نمایید و اصطلاحاً کانتورینگ گونه داشته باشید. اما آنچه فرم و نتیجه نهایی تزریق گونه را تعیین می‌کند، آگاهی از نکات و مراقبت‌های بعد از تزریق و توجه به آنهاست.

شاید این سوال برای شما وجود داشته باشد که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه چیست و چه تاثیری روی نتیجه تزریق دارد؟ اگر تا پایان این نوشته با ما همراه باشید، ضمن پاسخ به این سوال به شما خواهیم گفت که در صورت عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق چه مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد. پس تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

همچنین اگر در زمینه تزریق ژل گونه و مراقبت‌های بعد از آن با پرسش دیگری رو به رو هستید و یا نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید همین حالا با شماره تلفن 09120746278 با مرکز زیبایی ملینیک تماس بگیرید و ضمن مطرح کردن سوالات خود، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تزریق ژل گونه

همانطور که اشاره کردیم، تزریق ژل گونه، یکی از روش‌های فرم‌دهی، حجم‌دهی و زاویه‌سازی در گونه است. برای اینکار لازم است به پزشک مراجعه نمایید تا وضعیت چهره شما بررسی شود و انتظارات خود از نتیجه تزریق را با پزشک مطرح نمایید.

سپس مقدار ژل مورد نیاز مشخص شده و کمی مواد بی‌حسی در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود تا در حین فرآیند تزریق دردی احساس نکنید. در ادامه و پس از بی‌حس شدن گونه، ژل به این قسمت تزریق شده و توسط پزشک به طور حرفه‌ای ماساژ داده می‌شود تا به درستی در جای خود فیکس شود.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه حدوداً بین 15 الی 20 دقیقه زمان می‌برد و یک فرآیند کاملاً غیرتهاجمی است. پس از اتمام کار نیز پزشک لیستی از نکات مراقبتی در اختیار شما قرار می‎دهد تا بهترین نتیجه را از تزریق ژل گونه بگیرید.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه

تا به اینجای کار با فرآیند تزریق ژل گونه آشنا شدید. شاید تصور کنید که برند ژل و تخصص پزشک، مهمترین فاکتورهای برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تزریق است. اگرچه این موارد شرط لازم هستند، اما کافی نیستند! بلکه آگاهی از مراقبت‌های بعد از تزریق و توجه به آنهاست که در نتیجه نهایی تاثیرگذار است. از این رو لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه جمع‌آوری کرده‌ایم تا در اختیار شما قرار دهیم.

نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، اصلی‌ترین مراقبت‌های بعد از تزریق هستند که به شما کمک می‌کند در درجه اول بهترین نتیجه را از فرآیند تزریق بگیرید و در درجه دوم ماندگاری ژل تزریق شده را تا حد ممکن افزایش می‌دهد.

 • پس از تزریق به مدت 4 الی 6 ساعت از دراز کشیدن و یا خوابیدن خودداری نمایید.
 • حداقل 24 ساعت پس از تزریق، مواد آرایشی از جمله کرم، کرمپودر، رژگونه و موارد مشابه در محل تزریق استفاده نکنید.
 • تا 6 ساعت پس از تزریق ژل گونه، از پایین گرفتن سر و خم کردن صورت خودداری کنید تا ژل در جای درست خود فیکس شود و حرکت نکند.
 • دستکاری، ماساژ و هرگونه دست زدن به ناحیه تزریق ممنوع است چرا که در این صورت ژل از جای خود حرکت کرده و عدم قرینگی روی صورت ایجاد می‌شود.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق از حمام داغ، سونا و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید چرا که حرارت باعث حل شدن ژل و از بین رفتن اثر آن خواهد شد.
 • هرگونه ورزش حرفه‌ای و فعالیت‌های سنگین و جا‌به‌جایی اجسام سنگین را به 72 ساعت بعد موکول کنید.
 • به قدر کافی آب بنوشید تا فیلر فرم خوبی به خود بگیرد و تثبیت شود و از مصرف غذاهای شور خودداری کنید.
 • حداقل به مدت یک هفته پس از تزریق، مصرف الکل و کشیدن سیگار را کنار بگذارید تا روند بهبود سریعتر طی شود.

فراموش نکنید که آگاهی از این مراقبت‌ها و رعایت آنها به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را از تزریق ژل گونه بگیرید.  

مزایای توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق

اگر مراقبت‌های بعد از تزریق را بدانید و آنها را درست و به موقع رعایت نمایید، دو نتیجه پیش روی شماست:

 1. بهترین نتیجه را از تزریق خواهید گرفت و انتظارات شما برآورده خواهد شد.
 2. ژل تزریق شده بیشترین ماندگاری را روی گونه‌های شما دارد و به این زودی نتیجه آن از بین نخواهد رفت.

نتیجه عدم توجه به مراقتب‌های بعد از تزریق

و اما اگر از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه به درستی آگاهی نداشته باشید و یا آنها را جدی نگیرید و توجه کافی نداشته باشید، چه مشکلاتی به وجود می‌آید؟

 1. نتایج تزریق ژل آنطور که باید و شاید ماندگار نخواهد بود.
 2.  امکان دارد مجبور به تزریق آنزیم برای خارج کردن ژل شوید.
 3. ممکن است ژل از جای خود حرکت کرده و عدم قرینگی ایجاد شود.
 4. ممکن است انتظارات شما به درستی برآورده نشود و نتیجه مطلوبی از تزریق گونه نگیرید.

البته توجه داشته باشید که ماندگاری نتایج تزریق ژل گونه به عوامل دیگری از جمله نوع و برند ژل، تکنیک به کار گرفته شده برای تزریق، حجم ژل تزریق شده و از همه مهمتر متابولیسم بدن شما بستگی دارد.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مطلب درباره تزریق ژل گونه و مراقبت‌های بعد از آن صحبت کردیم. همچنین لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق در اختیار شما قرار دادیم و اشاره کردیم که در صورت توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل، چه دستاوردهایی خواهید داشت و عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چه عواقبی برای شما ممکن است داشته باشد.

امیدواریم مطالعه این مطالب اطلاعات مفیدی درباره مراقبت‎های بعد از تزریق ژل گونه در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است این مقاله را با افرادی که در آستانه تصمیم‌گیری برای تزریق ژل هستند و یا به تازگی تزریق ژل گونه انجام داده‌اند به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که در این زمینه با پرسش دیگری رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت ممکن توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این نوشته با ما همراه بودید. تا مقاله‌ای دیگر بدرود.