تزریق ژل بدن، یکی از راهکارهای حجم‌دهی، فرم‌دهی و رفع ایرادات جزئی در بدن است. علاوه بر این با تزریق ژل بدن، می‌توان چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده در بدن را از بین برد. اما فرآیند تزریق ژل، زمانی بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت که از مراقبت‌های بعد از تزریق آگاه باشید و آنها را به درستی انجام دهید.

سوال اینجاست که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بدن چیست و چه تاثیری در نتیجه کار دارد؟ رعایت کردن آنها چه فایده‌ای دارد و بی‌توجهی به این نکات، ممکن است چه عوارضی به دنبال داشته باشد؟

این‌ها سوالاتی هستند که قرار است در این مطلب به آنها پاسخ بدهیم. همچنین لیستی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بدن در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 اگر در این زمینه با پرسش دیگری رو به رو هستید، میتوانید همین حالا با شماره 09120746278 با مرکز زیبای ملینیک تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تزریق ژل بدن

تزریق ژل بدن همانطور که اشاره کردیم، برای فرم‌دهی، حجم‌دهی و رفع ایرادات جزئی بدن است. همچنین به منظور رفع چین و چروک‌های ایجاد شده روی پوست بدن نیز کاربرد دارد.

تزریق ژل بدن

تزریق ژل سینه، تزریق ژل دست، تزریق ژل باسن، تزریق ژل هیپ دیپ و تزریق ژل لابیا، رایج ترین نواحی برای تزریق ژل بدن هستند.

برای تزریق ژل بدن باید به پزشک مراجعه نمایید تا پزشک وضعیت بدن شما را مورد بررسی قرار دهد و بر اساس انتظاری که از نتیجه تزریق دارید، مقدار ژل مورد نیاز را مشخص نماید. سپس کمی مواد بی‌حسی روی ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود تا در طول فرآیند تزریق دردی احساس نکنید.

فرآیند تزریق ژل بدن، بسته به سطح و ابعاد ناحیه، ممکن است بین 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز داشته باشد. بعد از اتمام کار، پزشک لیستی از نکات و مراقبت‌های بعد از تزریق را در اختیار شما قرار می‌دهد که لازم است به طور کامل آنها را رعایت نمایید. به یاد داشته باشید که رعایت این نکات به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را از تزریق بگیرید.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بدن

اگر تصور شما این است که نتیجه تزریق ژل را فقط و فقط تخصص پزشک و برند ژل تعیین می‌کند، باید بگوییم این فقط 50 درضد قضیه است، 50 درصد باقی به آگاهی شما از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل و رعایت آنها مربوط می‌شود.

لیست مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بدن

در ادامه لیست کاملی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بهترین نتیجه را از تزریق ژل بگیرید.

 • حداقل بین 4 تا 6 ساعت بعد از تزریق ژل بدن، نباید دراز بکشید و بخوابید.
 • اگر ژل باسن تزریق کرده باشید، بهتر است شب‌های اول به پشت نخوابید و به پهلو ها بخوابید تا فشاری روی این ناحیه نباشد.
 • اگر ژل سینه تزریق کرده‌اید، بهتر است در شب های اول به پهلوها نخوابید تا ژل در جای خود به درستی فیکس شود و حرکت نکند.
 • اگر تزریق ژل دست انجام داده‌اید، بهتر است تا 24 ساعت پس از تزریق، در این ناحیه، از کرم‌های آرایشی و مرطوب کننده و موارد مشابه استفاده نکنید.  
 • به هیچ عنوان ناحیه تزریق را ماساژ ندهید و دستکاری نکنید، چرا که این کار باعث حرکت ژل و بروز عدم قرینگی در دو طرف بدن می‌شود و نتیجه تزریق را به شدت تحت تاثیر قرار می‎دهد.
 • حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق ژل، نباید حمام داغ، دوش آب داغ و یا سونا استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هرگونه حرارت باعث حل شدن ژل و از بین رفتن اثر آن می‌شود.
 • فعالیت‌های سنگین، ورزش حرفه‌ای و جا به جایی اجسام سنگین را به مدت 72 ساعت کنار بگذارید.
 • در روزهای اول بعد از تزریق به میزان کافی آب بنوشید تا ژل در جای درست و مناسب فیکس شود.
 • در هفته اول بعد از تزریق، در مصرف غذاهای شور زیاده روی نکنید و ترجیحاً مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 • مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی تا یک هفته پس از تزریق ژل بدن غیر مجاز است.
 • در صورت مشاهده علائم غیرطبیعی، به پزشک مراجعه نمایید.

فراموش نکنید که رعایت این نکات در نتیجه تزریق به طور مستقیم اثر دارد و رعایت نکردن آنها باعث بروز عوارضی می‌شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

مزایای توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل بدن

در صورتی که نکات گفته شده در بخش قبلی را جدی بگیرید و آنها را به درستی رعایت کنید، مزایای زیر در اختیار شماست:

 1. بهترین نتیجه را از تزریق ژل بدن خواهید گرفت و انتظارات شما برآورده می‌شود.
 2. ژل تزریق شده بیشترین ماندگاری را در بدن شما خواهد داشت و به سرعت نیاز به ترمیم نخواهد داشت.
مزایای توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل بدن

عوارض ناشی از عدم توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل بدن

به طور عکس اگر توجه کافی به نکات گفته شده نداشته باشید، یکی یا چند مورد از عوارض زیر ممکن است برای شما رخ دهد:

 1. ژل تزریق شده آنطور که باید و شاید، اثربخشی نخواهد داشت و انتظارات شما از تزریق برآورده نخواهد شد.
 2. ژل دچار افت کیفیت شده و اثر خود را از دست خواهد داد.
 3. ژل از جای خود حرکت کرده و ممکن است منجر به عدم قرینگی شود.
 4. در صورت دستکاری، ژل زیر پوست شما گوله گوله شده و مجبور به تزریق آنزیم برای خارج کردن آن می‌شوید.
 5. ژل تزریق شده، ماندگاری کافی در بدن شما نخواهد داشت و ممکن است خیلی زودتر از زمان مورد انتظار نیاز به ترمیم داشته باشد.

البته ماندگاری ژل تزریق شده، علاوه بر ای به فاکتورهای دیگری مانند برند ژل، مقدار ژل تزریق شده، تکنیک به کار گرفته شده برای تزریق و در نهایت متابولیسم بدن شما بستگی دارد.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مطلب درباره مراقبت‌های بعد از تزریق ژل صحبن کردیم و لیستی از این نکات مراقبتی در اختیار شما قرار دادیم. همچنین اشاره کردیم که در صورت توجه و رعایت این اصول، چه مزایایی در اختیار شماست و بی توجهی به آنها ممکن است چه عوارضی برای شما داشته باشد.

امیدواریم مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی درباره مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بدن در اختیار شما قرار داده باشد. اگر اینطور است این مطلب را با کسانی که به تازگی تزریق ژل بدن انجام داده اند به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه با پرسشی رو به رو هستید، سوال خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا در اولین فرصت توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود. ممنونیم که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید. تا مقاله‌ای دیگر بدرود.